Haber

Erdoğan ‘hatalar yapmış olabiliriz’ dedi: Listede 3 isim değişecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin milletvekili aday listelerine ilişkin açıklamasının ardından gözler, kesik kesik aday listelerine çevrildi.

Milliyet’te yer alan habere göre, AK Parti’de adaylığından istifa eden eski Esenyurt Belediye Başkanı AK Parti İstanbul 3. Bölge 8. sıra milletvekili adayı Necmi Kadıoğlu’nun yerine eski İstanbul İl Başkanı MKYK Üyesi Bayram Şenocak listede olacak.

Belediye meclis üyeliği görevinden belirlenen süre içinde istifa etmeyeceği belirlenen İstanbul 1. Bölge adayı Mustafa Naim Yağcı’nın yerine avukat Muhammet Enes Savaş geçecek. Rütbesini beğenmediği için geri çekilen Samsun 8. adayı Kadir Kayan’ın yerine bugün yeni isim belirlenecek.

Ne oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir yayında, “Nüfus yapısından hassasiyetlerine, kadın ve genç temsiliyetine kadar bölgenin tüm demografik yapısını ele alarak bu tespitleri yaptık. üst komitede alt komiteler kurduk ve nihai karara vardık.Başkanlığımda toplanan en yüksek kurulumuz burada yaptığımız toplantılarda diğer tüm haritaları eleyerek önümüze gelen tabloyu gözden geçirdik.Doğrudur.Ancak biz Buna hassasiyetle dikkat ettik ve tespitlerimizi buna göre yaptık. Bütün bunlara rağmen bazı illerimizde çok az da olsa kusurumuz olmadı” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu