Haber

MİT’ten nokta operasyonu! Hol eyaletinin lideri Haydar Demirel öldürüldü

ensonhaber.com

Milli İstihbarat Teşkilatı nokta operasyonlarına devam ediyor…

Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK’nın bitirilmesi konusunda kararlı adımlar atıyor.

Yurt içinde ve sınır ötesi gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla örgüt mensupları birer birer sarı çantaya giriyor.

MİT, bölücü terör örgütünün sözde yönetici kadrolarında başarı elde ediyor.

Bu kez başarılı haber yine Suriye’nin kuzeyinden geldi.

Sözde Hol eyaleti genel müdürü etkisiz hale getirildi

Böylelikle etkisiz hale getirilenler listesine bir yenisini daha ekledi.

MİT, Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği operasyonla PKK/YPG’nin sözde Hol vilayet genel müdürü Haydar Demirel’i etkisiz hale getirdi.

terörist faaliyetleri

MİT, eylemlerinden dolayı uzun süre Bager Türk kodu Haydar Demirel’in peşindeydi. 1997-2000 yıllarında Hatay/Amanoslar’da görev yaptığı dönemde Hassa İlçe Jandarma Komutanlığı ve Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik eylemler düzenleyen Haydar Demirel, 2010 yılında Hakkari/Şemdinli’de iki harekette daha yer aldı.

08-09/03/2010 tarihinde Şemdinli/Derecik/Olcaytepe üs alanı çevresinde 2 askerin şehit olması ve 3 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan mayın eyleminin faili Haydar DEMİREL ekibiyle birlikte üsse de seslendi. 05/09/2010 tarihinde Hakkari/Şemdinli/Beyyurdu Jandarma Karakol Komutanlığı sahası. 07/2010 tarihindeki eyleme katılan örgüt mensuplarından sorumluydu.

2020’de MİT izledi

Haydar DEMİREL, Haseke Devleti Genel Müdürü olduğu 2020 yılından bu yana MİT’i takip ediyor.

Son olarak MİT saha ajanları, Haydar DEMİREL’in Hol Vilayeti Genel Sorumlusu olarak Suriye Tel Hamis’te olduğunu belirledi.

Neticede PKK/YPG alay subayı ve tabur subayı ile birlikte örgüt mensuplarına askeri eğitim verirken etkisiz hale getirildi.

Abdullah ÖCALAN’dan eğitim aldı

1993 yılında örgüte katılan Haydar DEMİREL, 1993-1994 yılları arasında Suriye’de PKK lideri Abdullah ÖCALAN’dan eğitim aldı.

1997’de PKK Zagros sahasında sorumlu olan H.DEMİREL, 1997-2000 ortalarında PKK Amanos Vilayeti’ne bağlı Hatay kırsalında terör faaliyetlerini sürdürdü.

2000 yılında Kandil/Dola Köge bölgesinde şirket sorumlusu olarak görev yapan H.DEMİREL, 2003-2005 yılları arasında Zagros ve Kelareş bölgelerinde faaliyet göstermiştir. 2007 yılında Hakkari/Şemdinli’de görev yapmaya başlamış ve 2007-2011 yılları arasında Hakkari/Şemdinli-Irak/Basyan bölgelerinde faaliyet gösterirken Irak tarafında da öz savunma faaliyetlerinde bulunmuştur.

“İdeolojik eğitime gönderildi”

2013 yılında Zap sahasında tabur subayı olarak görev yapmış, 2014 yılında örgüt tarafından Suriye’ye sevkedilmiştir.

Suriye’de bulunduğu süre içerisinde örgüt saflarında Barış Pınarı Harekatı’na da katılan H.DEMİREL, 2016-2020 yılları arasında Haseke’de İl Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Akabinde Ş.Karker Tugayı’nda sorumlu subay olarak görevlendirildi ancak kısa bir süre sonra örgütte daha değerli görevler alabilmesi için ideolojik eğitime gönderildi. Son olarak Hol Eyaleti Genel Sorumluluğunda görevliyken MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

palu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu