Haber

Olağanüstü hal ilan edilen illerde bazı tedbirlerin alınmasına ilişkin Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğanimzasıyla yayınlandı. kararnameve avans ödemeleri, sanayi sicili, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları ve kooperatiflere tanınan süreler.

Depremde hayatını kaybeden memurlara yapılan aylık ve ücret ödemeleri iade edilmeyecek.

Devlet Memurları Kanununun 24 üncü maddesine göre ilgili kişilerin beyin sarsıntısı nedeniyle ölümü halinde kamu görevlisine yapılan aylık ve ücret ödemeleri geri alınmayacaktır.

Sanayi sicili için talep edilen süreler 3 ay süreyle durduruldu.

Olağanüstü hal ilan edilen illerde sanayi sicili için talep edilen süreler, kararnamenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay süreyle durduruldu. Bu süreler, askıya alma süresinin bitimini takip eden günden itibaren işlemeye başlar.

Esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları tarafından düzenlenecek belgelerden ücret alınmayacaktır.

Olağanüstü hal ilan edilen illerde, Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren ve beyin sarsıntısından zarar gören esnaf ve sanatkarlardan, Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenecek belgeler için ücret alınmayacak. OHAL döneminde esnaf ve sanatkar meslek kuruluşları.

Esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları ve kooperatifler nakdi ve nakdi yardımda bulunabilecek.

Esnaf ve sanatkarlar odaları, birlikler, federasyonlar, Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu, kooperatifler ve bunların üst kuruluşları, 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren Olağanüstü Hal ilan edilen illerde aynı ve mali yardımları yapabileceklerdir. karar yönetim kurulunca alınır.

kesan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu