Haber

Elon Musk’tan terfi ettirdiği çalışanı hakkında yeni karar!

Esther Crawford, Kasım ayında Twitter merkezinde gümüş bir uyku tulumuna sarılmış ve göz maskesi takmış halde yerde uyurken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAF VİRAL OLDU

Crawford Twitter’da paylaştı. “Bazen ekibiniz son teslim tarihlerini belirlemek için gece gündüz çalışırken #SleepWhereYouWork” tweet attı. Crawford’un fotoğrafı viral oldu ve birçok kişi Musk’ın dönemindeki uzun çalışma saatlerinin bir göstergesi olarak şirketi eleştirdi.

KADER BİR ANDA DEĞİŞTİ

Musk, Twitter’ı devralmadan önce orta düzey bir çalışan olan 39 yaşındaki Crawford’un kaderi, söz konusu fotoğrafı paylaşmasının ardından değişti. Financial Times’ın haberine göre Crawford, kendisini Musk’a tanıttıktan sonra ödemeler ve içerik oluşturucular hakkında konuşmak için onunla bire bir görüşme ayarladı. Görüşmenin ardından Elon Musk, Crawford’u Twitter’da ödemeler başkanı yaptı.

ÇALIŞMADAN ÖNCE PAYLAŞIN

Ancak son haberler Crawford için işlerin pek de iyi gitmediğini gösterdi. Elon Musk, ofiste uyku tulumuyla çektiği fotoğrafla dünyanın gündemine oturan üst düzey yönetici Esther Crawford da dahil olmak üzere 200 kişiyi işten çıkardı. Musk 200 çalışanı işten çıkarmadan önce Mutlu Pazarlar, geri kalan hayatınızın son günü”bir paylaşım yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu